herb Zgoda Byczyna
Zgoda Byczyna   LKS Promyk Bolęcin

2013-05-22, 17:30

Gospodarze nie pozostawili złudzeń, kto powinien zdobyć 3 punkty w tym pojedynku. Od początku spotkania dłużej utrzymywali się przy piłce, aż w końcu nieudana pułapka ofsajdowa zakończyła się bramką na 1:0. Druga bramka padła w 28. minucie, kiedy do odbitej piłki wystartował zawodnik Zgody i długo się nie namyślając uderzył z dystansu, a futbolówka po rękach zasłoniętego Malczyka wpadła do siatki. Groźnie pod bramką gospodarzy było za sprawą Adamczyka jednak jego strzał z szesnastu metrów zablokował obrońca. Najlepszą okazję mieliśmy po rzucie rożnym w 44. minucie kiedy strzał głową z odległości jednego metra zdołał odbić obrońca, jednak zamiast korzyści w postaci bramki "do szatni", do szpitala musiał udać się G.Sieprawski, który zderzył się głową z Budnikiem. w drugiej odsłonie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, wyprowadzając skuteczne kontrataki, z których 3 zakończyły się bramkami. Warto zaznaczyć, że warunki w jakich odbywało się spotkanie były tragiczne, oczywiście nie szukam wytłumaczenia dla słabej gry Promyka, ponieważ warunki były takie same dla obu drużyn, jednak boisko w Byczynie kompletnie nie przypomina boiska piłkarskiego - twarde podłoże, więcej ubitej ziemi niż trawy i pełno kamieni czy odłamków szkła sprawiają, że jest to najgorsza "murawa", na jakiej przyszło grać naszej drużynie w tym sezonie.

1. Malczyk Dawid ??ta kartka
3. Wołoszczakiewicz Hubert ??ta kartka