• Aktualności:
  • 2017-12-23 Życzenia Świąteczne
  • 2017-12-12 Informacja
  • 2017-12-08 Turniej eliminacyjny
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Wolanka Wola Filipowska - Victoria Zalas 3:4
  • Korona Lgota - Wisła Jankowice 3:1
  • MKS Fablok Chrzanów - Arka Babice 1:0
  • LKS Promyk Bolęcin - Błyskawica Myślachowice 2:2
  • Ciężkowianka Jaworzno - Jutrzenka Ostrężnica 3:0
  • Start Kamień - UKS Dulowa 3:0
  • Orzeł Balin - MZKS Alwernia 3:2

Relacja spotkania

herb Nadwiślanin Gromiec
(0:1)
herb LKS Promyk Bolęcin
Nadwiślanin Gromiec   LKS Promyk Bolęcin

2012-09-29, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Przebieg spotkania nie zapowiadał aż tak wielkich emocji jakie miały miejsce w końcówce spotkania. Zaczęło się od samobójczej bramki kapitana Gromca, który uderzył głową do własnej siatki po dośrodkowaniu Lewarczyka. Chwilę później mogło być 1:1 jednak piłka po strzale zawodnika gospodarzy odbiła się od poprzeczki i wyszła w boisko. W 70. minucie mieliśmy już wyrównanie. Malczyk wyskakując do dośrodkowania nie trafił czysto w piłkę, a jednocześnie wpadł na przeciwnika i sędzia wskazał na rzut karny, który został zamieniony na bramkę. Sześć minut później udało się skutecznie odpowiedzieć. Sabuda zagrał piłkę do Adamczyka, ten wbiegł z nią w pole karne i umieścił w siatce tuż przy słupku. Chwilę później niestety nie popisał się sędzia główny. Malczyk wybijał piłkę sprzed własnej bramki, a przed jej wybiciem machnął otwartą ręką w kierunku kibiców. Sędzia ku zdziwieniu wszystkich podbiegł z połowy boiska i pokazał naszemu bramkarzowi drugą żółtą kartkę i tym samym osłabił naszą drużynę tłumacząc, że nasz golkiper pokazał środkowy palec kibicom gości. Cała sytuacja miała miejsce w 80. minucie przy stanie 2:1 dla Promyka, na dodatek sędzia liniowy po konsultacji stwierdził że nie widział tej sytuacji. Była to więc bardzo odważna i indywidualna decyzja głównego arbitra który w ten właśnie sposób być może przyczynił się do straty punktów przez naszą drużynę. Poza wspomnianą okazją kolejnym argumentem, który wskazywał że sędzia główny był zagubiony w interpretowaniu wydarzeń boiskowych była sytuacja z żółtą kartką dla Wacławka. Najpierw został odgwizdany faul (pomijam już to że niesłusznie), po czym Wacławek zobaczył żółtą kartę, a za chwilę czerwoną. Dopiero po protestach naszych zawodników sędzia przyznał się do błędu i jeszcze raz pokazał naszemu obrońcy żółtą kartkę. Oczywiście Wacławek przed wspomnianą sytuacją nie miał na swoim koncie żółtej kartki... Po kartce dla Malczyka na bramce z konieczności stanął Budnik, który nie jest etatowym bramkarzem. W 88. minucie padło wyrównanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową. W 90. minucie gospodarze dopięli swego. Do wybitej piłki doskoczył Nowicki i mocnym strzałem zza szesnastki dał prowadzenie swojej drużynie. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry napastnik Nadwiślanina strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik.

herb LKS Promyk Bolęcin Informacje o kadrze LKS Promyk Bolęcin

1. Malczyk Dawid 2?,cz
2. Domurat Zbigniew
3. Wacławek Michał ??ta kartka