herb LKS Promyk Bolęcin
Tęcza Tenczynek   LKS Promyk Bolęcin

2012-04-21, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Emocjami z tego spotkania można by obdzielić kilka innych meczy. Po nieprawdopodobnym spotkaniu Promyk wygrał ostatecznie 4:3. Obie ekipy rozpoczęły spotkanie spokojnie, nie stwarzając zbyt groźnych sytuacji, aż do 14. minuty, gdy zawodnicy gospodarzy rozmontowali naszą obronę, a napastnik Tęczy pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce w sytuacji sam na sam. Trzy minuty później mogliśmy się jednak cieszyć z wyrównania. Sabuda rozegrał krótko rzut rożny z Kotem, ten drugi dograł na szesnastkę do Adamczyka, który zdobył bramkę na 1:1. Niestety chwilę później sędzia pokazał drugą żółtą kartkę Kotowi i tym samym Promyk grał w osłabieniu od 20. minuty. Jakby tego było mało, po faulu, za który z boiska usunięty został Kot, padła bramka na 2:1 dla Tęczy. W 29. minucie było już 3:1, tym razem po rzucie rożnym. Taka sytuacja nie napawała optymizmem przed drugą połową. Tymczasem już w 46. minucie po zamieszaniu w polu karnym G.Sieprawski zdobył kontaktową bramkę. Trzy minuty później ten sam zawodnik, wychodzący na czystą pozycję został nieprzepisowo zatrzymany przez ostatniego obrońcę, za co ten dostał tylko żółtą kartkę, co wywołało spore kontrowersję na ławce Promyka (sędzia pokazał czerwoną kartkę jednemu z rezerwowych). Po strzale z rzutu wolnego Adamczyka bramkarz popełnił błąd, wypuszczając przed siebie piłkę, do której dobiegł Budnik i umieścił ją w siatce. Nasz zawodnik był w tej akcji faulowany przez goalkeepera gospodarzy i chwilę później musiał zejść z boiska z powodu kontuzji. W 70. minucie stoper Tęczy zagrał wysoką piłkę do swojego bramkarza, a ten złapał ją w ręce, za co sędzia odgwizdał rzut wolny z 6. metra. Strzał G.Sieprawskiego został zablokowany przez stojącego na linii zawodnika z Tenczynka, jednak przytomnością wykazał się Sabuda, dobijając strzał. To co w przerwie było nie do pomyślenia, po 25. minutach drugiej odsłony stało się faktem. Do końca meczu udało się skutecznie odpierać ataki Tęczy i tym samym po niesamowitym spotkaniu 3 punkty pojechały do Bolęcina.