herb MKS Alwernia II
LKS Promyk Bolęcin   MKS Alwernia II

2010-06-08, 18:00

Czas spotkania: 90 min.

W zaległym meczu 20. kolejki Promyk pewnie pokonał zespół MKS Alwernia II 4:2. W pierwszej połowie groźniejsze okazje stwarzali goście, jednak bezbłędny w bramce był Paryło i zachował czyste konto. Po zmianie stron, pierwszy na prowadzenie wyszedł zespół MKS-u II, kiedy to nasz bramkarz nie zdołał przechwycić piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego i ta po jego palcach wpadła do siatki. Na szczęście na odpowiedź Promyka nie trzeba było długo czekać. Latusek zagrał do środka boiska, Adamczyk przyjął piłkę i nie namyślając się umieścił ją w bramce płaskim strzałem przy słupku. Chwilę potem ten sam zawodnik był nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Szansy nie zmarnował G.Sieprawski i nasz zespół prowadził 2:1. Piętnaście minut później ponownie Latusek zagrał w pole karne z boku, a niepilnowany Wdówka przymierzył lewą nogą i pokonał bramkarza gości. Chociaż mecz wydawał się być rozstrzygnięty, na 7 minut przed końcem, zawodnik Alwerni zdobył kontaktową bramkę i na boisku zrobiło się nerwowo. Na szczęście jedna z kontr Promyka w ostatniej akcji meczu przyniosła bramkę, kiedy to Wiśniewski zagrał za plecy obrońców do T.Sieprawskiego a ten uderzając z woleja ustalił wynik i tym samym przypieczętował zwycięstwo Promyka.