statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie rundy

• autor: KubasH90, 2010-11-12 10:22

Na półmetku sezonu Promyk zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 20 punktów. Zimę na pozycji lidera spędzi UKS Dulowa, który zgromadził o 5 oczek więcej.

Zapraszam do lektury podsumowania rundy jesiennej.

Pierwsza kolejka, czyli wielka niewiadoma.

MKS Alwernia II - Promyk Bolęcin 2:4 (1:1)

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, jednak to Promyk przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie pokonał zespół Alwerni 4:2. Bramki zdobywali T. Sieprawski, G.Sieprawski, Doległo oraz Adamczyk.

Kolejny przeciwnik, kolejna niewiadoma.

Nadwiślan Rusocice - Promyk Bolęcin 3:9 (0:4)

Zespół Nadwiślana w ostatniej chwili został dołączony do grona klasy B, ponieważ Nadwiślanka Okleśna decyzją podokręgu awansowała do klasy A. Gospodarze nie stawili oporu i do przerwy Promyk zdobył 4 bramki. Po zmianie stron nasi piłkarze stracili aż 3 bramki, jednak dołożyli kolejne pięć i mecz zakończył się nietypowym wynikiem 3:9. Gole strzelali: Lewarczyk(4), Budnik, Wacławek, Adamczyk, T. Sieprawski i Banaszak.

3. kolejka - pierwszy poważny test.

Wisła Jankowice - Promyk Bolęcin 2:2 (1:1)

Piłkarze i działacze Jankowic otwarcie mówili o aspiracjach do awansu, więc spotkanie drużyn mających komplet punktów po dwóch meczach zapowiadało się naprawdę interesująco. Niestety murawa była w nie najlepszym stanie, jednak emocji na boisku nie brakowało. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami. Bramki: G.Sieprawski i Adamczyk.

4. kolejka - Mecz walki w Pogorzycach.

Pogorzanka Pogorzyce - Promyk Bolęcin 3:4 (1:1)

Pogorzanka po trzech kolejkach miała na koncie 3 punkty po skromnej wygranej 2:0 w Rusocicach. Zdecydowanym faworytem spotkania był zatem Promyk. O ile narzekaliśmy na murawę w Jankowicach, to co zastaliśmy w Pogorzycach trudno było nazwać boiskiem do gry w piłkę nożną. Sędzia jednak dopuścił do gry i to gospodarze po zdecydowanych atakach pierwsi zdobyli bramkę. Dopiero przed przerwą Promyk odpowiedział celnym trafieniem. W drugiej połowie nasi zawodnicy dołożyli jeszcze 3 trafienia i odskoczyli przeciwnikom, którzy jednak ambitnie grali do końca i w ostatnich pięciu minutach dwukrotnie pokonali Kwadransa. Bramki dla Promyka zdobyli: Ząbkowski, samobójcza, Kot oraz Adamczyk.

5. kolejka - pierwsza porażka.

ZWM Wodna Trzebinia - Promyk Bolęcin 2:1 (1:0)

Tylko raz w historii Promyk zdecydowanie pokonał drużynę ZWM-u, w zeszłym sezonie wygrywając 6:2 na terenie przeciwnika. Pozostałe spotkania były bardzo wyrównane. Tak było i tym razem, kiedy to rywal okazał się lepszy o jedno trafienie. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Po zmianie stron Promyk wyrównał, kiedy to Labak umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Mecz prawdopodobnie zakończyłby się wynikiem remisowym, jednak nasi zawodnicy popełnili błąd w środku pola, a gracze ZWM-u wyprowadzili kontratak, który zakończył się bramką 12 minut przed ostatnim gwizdkiem.

6. kolejka - druga porażka z rzędu.

UKS Siersza - Promyk Bolęcin 3:2 (3:0)

Od samego początku liderem klasy B był właśnie zespół UKS Siersza, dla którego spotkanie rozpoczęło się idealnie, prowadząc 3:0 po 15 minutach gry. Fatalne błędy w defensywie praktycznie ustawiły mecz. W drugiej połowie obraz gry uległ diametralnej zmianie. To Promyk nie schodził z połowy przeciwnika, jednak bramki zdobywał dopiero w końcówce i na wyrównanie zabrakło czasu. Bramki: Wacławek i Labak.

7. kolejka - przełamanie.

Korona Mętków - Promyk Bolęcin 0:4 (0:2)

Dopiero w siódmej kolejce Promyk zagrał "na zero" z tyłu i jak się okazało, było to jedyne spotkanie w tej rundzie, w którym nie straciliśmy bramki. Wszystkie gole dla Promyka padły po strzałach z dystansu, a każda kolejna bramka była piękniejsza od poprzedniej. Najpierw Kot płaskim strzałem z 16. metrów otworzył wynik. W 40. minucie Hrabia z tej samej odległości umieścił piłkę pod poprzeczką. W drugiej połowie Sieprawski i Adamczyk dołożyli po trafieniu i tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 4:0.

8. kolejka, czyli spotkanie z kolejnym kandydatem do awansu.

UKS Dulowa - Promyk Bolęcin 1:1 (0:1)

Już w 3. minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie po strzale Kota. Osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników Promyk, przez większą część spotkania grał z kontrataku. W drugiej odsłonie gospodarze zdołali jednak wyrównać, kiedy to zawodnik UKS-u skutecznie dobił uderzenie z rzutu wolnego. W końcówce Promyk mógł ponownie wyjść na prowadzenie, jednak Doległo minimalnie przestrzelił głową.

9. kolejka - zdecydowane zwycięstwo.

Sankowia Sanka - Promyk Bolęcin 1:7 (1:4)

Gospodarze przystąpili do gry dziesięcioma zawodnikami, jednak w 40. minucie sytuacja była zgoła odmienna. Piotr Trębacz zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko, natomiast gospodarze skompletowali skład w 10. minucie. Do tego momentu Promyk uzyskał sporą przewagę, prowadząc 4:1. W drugiej połowie gospodarze nie pokonali Kwadransa, natomiast hat tricka zaliczył Adamczyk i tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 1:7.  Bramki dla Promyka: Adamczyk(4), G.Sieprawski(2) oraz Lewarczyk.

10. kolejka - mecz z outsiderem.

Zryw Brodła - Promyk Bolęcin 2:4 (1:1)

Zryw zdecydowanie odstaje od innych drużyn w naszej tabeli i z zerowym dorobkiem zamyka tabelę. Jedynym wytłumaczeniem słabej gry Promyka w tym meczu jest to, że być może nasi piłkarze zlekceważyli przeciwnika. Szczęśliwie po wielkiej niemocy w pierwszej połowie, po zmianie stron gospodarze popełnili więcej błędów, co wykorzystał Promyk i ostatecznie zwyciężył 4:2. Bramki zdobywali: T. Sieprawski(2), Lewarczyk i Adamczyk.

11. kolejka - 3. porażka

Tęcza Tenczynek - Promyk Bolęcin 2:1 (1:1)

Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak to gracze Tęczy przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść.  Pierwszy na prowadzenie wyszedł Promyk, gdy Lewarczyk wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Gospodarze zdołali wyrównać parę minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W drugiej połowie padła już tylko jedna, uznana przez sędziego bramka, po kolejnym dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Sędzia nie uznał dwóch trafień Lewarczyka, uznając że nasz napastnik znajdował się na spalonym. W samej końcówce groźnie uderzał Skrzypiński oraz Kot, jednak ich strzały minimalnie minęły bramkę.

Podsumowując, Promyk zdobył 20 na 33 możliwych punktów. biorąc pod uwagę, że wszystkie spotkania rozgrywaliśmy na wyjazdach, ten wynik może imponować. Nasza drużyna znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych zespołów, ustępując zaledwie o trzy trafienia liderowi z Dulowej. Należy też dodać, że graczom lidera dwukrotnie przyznano walkowera. Z kolei patrząc na liczbę goli przypadających na spotkanie, w 11. kolejkach kibice będący na meczach Promyka zobaczyli aż 60 bramek, co daje średnią 5,45 bramki na spotkanie. Najwięcej bramek padało w meczach z udziałem Zrywu Brodła (61).

TUTAJ lista piłkarzy, którzy zdobywali bramki dla Promyka w tej rundzie.