statystyki szczegółowe

Aktualności

Zagrali dla Bartka

• autor: KubasH90, 2010-05-10 08:07

Piękna pogoda towarzyszyła zawodnikom, którzy w niedzielne popołudnie zjawili się w Olszynach by rozegrać mecz w I rocznicę śmierci ich kolegi Bartka Grabowskiego. Lew Olszyny 2009 wygrał z Promykiem Bolęcin 5-4.

Lew Olszyny 2009 - Promyk Bolęcin 5-4 (3-1)

1-0 Skrzypiński 2', 1-1 Wacławek 15', 2-1 Skrzypiński 26', 3-1 Skrzypiński 29', 3-2 Wdówka 31', 4-2 Wiśniewski 33', 4-3 Kot 48', 5-3 Wiśniewski 52', 5-4 Wdówka 5-4

Lew 2009: Zając, K. Hrabia, D, Hrabia, J. Tarabuła, Polan, Niziołek, Wantulok,. Wideł, Skrzypiński, Wiśniewski, Pstrusiński

Promyk: Paryło, Doległo, Kuchta, Wacławek, M. Tarabuła, Kot, Kocięda, Wdówka, Pindel

Promyk nie zebrał niestety kompletnego składu więc gościnnie w tej drużynie zagrał Michał Tarabuła. W Lwie zabrakło nominalnego bramkarza. Bramki w pierwszej połowie bronił więc Zając, a w drugiej Skrzypiński oraz Wideł. Poza zawodnikami Lwa, którzy grali w tym zespole w ubiegłym sezonie w składzie znalazł się także Szymon Wantulok z Janiny – szkolny kolega Grabka.

Prowadzenie dla Lwa już w 2 minucie uzyskał strzałem w długi róg Skrzypiński. W 10 minucie w identycznej sytuacji chybił obok słupka. W 15 minucie gospodarze nie złapali Wacławka na spalonym i ten w sytuacji sam na sam minął Zająca i trafił do pustej bramki. W 20 minucie aktywny Skrzypiński z dystansu ustrzelił poprzeczkę, ale sześć minut później zdobył swoją drugą bramkę płaskim uderzeniem obok słupka. Bliźniacza sytuację wykorzystał również w 29 minucie i Lew prowadził 3-1. Tuż przed przerwą (grano 2 razy 30 minut) ładnie z szesnastki obok słupka przymierzył Wdówka i Zając mimo, że się rzucił nie był w stanie skutecznie interweniować. Lew prowadził więc już tylko 3-2. Po przerwie, podczas której zawodnicy uzupełnili płyny lepiej grę rozpoczęli gospodarze. W 33 minucie soczyście przy dalszym słupku uderzył Wiśniewski nie dając szans bramkarzowi Promyka. W 40 min. z dystansu szczęścia próbował Wdówka, ale świetnie w bramce Lwa spisał się Wideł wybijając piłkę na rzut rożny. Osiem minut później padła jednak trzecia bramka dla Promyka, która zdobył Kot, ale w 52 minucie odpowiedział Wiśniewski. W 55. minucie meczu wynik na 5-4 ustalił Wdówka.

Po meczu zawodnicy otrzymali od pani Anny Grabowskiego pamiątkowe szklanki na piwo, a po chwili zasiedli przy grillu przygotowanym przez rodzinę i znajomych Bartka Grabowskiego. Zrobiono wspólne zdjęcie, a mama Bartka otrzymała okolicznościową koszulkę – taką samą w jakiej grał zespół Lwa.