statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: KubasH90, 2009-11-15 12:23

Na półmetku sezonu 2009/10 Promyk Bolęcin zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 13 punktów.
Zapraszam do obejrzenia podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu naszej drużyny.
Przed startem nowego sezonu gracze Promyka wynikami w meczach sparingowych spowodowali wzrost oczekiwań kibiców (szczególnie potyczka z wyżej notowanymi Regulicami - 2:1 oraz wysoka wygrana z Górzanką - 8:0). Spotkania towarzyskie to jednak nie to samo co gra o punkty.
22 sierpnia w inauguracyjnej kolejce nasza drużyna pojechała do Chrzanowa na mecz ze Zrywem Kąty, który w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki walczył o awans do A klasy. Obecnie chrzanowska drużyna została jednak solidnie przebudowana, więc ciężko było wskazać faworyta tego spotkania. Mimo wyrównanej gry Promyk wykorzystywał z zimną krwią nadarzające się okazje i wygrał aż 4:0. Trzy bramki zdobył Grzegorz Sieprawski, jednak ozdobą meczu była bramka Adamczyka z dystansu.

Po pewnym zwycięstwie, Promyk podejmował u siebie zespół Pogorzanki. Pomimo wyraźnej przewagi, w Bolęcinie padł tylko remis 1:1, a bramkę zdobył Mateusz Królczyk.

Przełomowym momentem rundy jesiennej był mecz ze spadkowiczem z A-klasy, drużyną UKS Dulowa, który zakończył się wygraną UKS-u 3:1.
Początek należał do Promyka, jednak w dogodnych sytuacjach brakowało wykończenia. W 30. minucie Dulowa objęła prowadzenie, po strzale z 30. metrów. Trzy minuty później z rzutu karnego wyrównał Sieprawski. Po zmianie stron obie drużyny stwarzały okazje - Skalski trafił w poprzeczkę, a w odpowiedzi gospodarze w przeciągu pięciu minut zdobyli dwie bramki. Chwilę potem sędzia usunął z boiska dwóch piłkarzy Promyka, a po meczu pokazał czerwony kartonik trzeciemu zawodnikowi. W wyniku tego jeden z nich pauzował 3 kolejki, a drugi - 5.

W czwartej kolejce po bezbarwnym meczu Promyk zremisował w Bolęcinie z Nadwiślanką Okleśna 0:0

Tydzień później nasz zespół udał się na mecz do Zalasu. Ponownie szwankowała skuteczność(szczególnie Pogody) i Victoria wygrała 3:2(bramki dla Promyka-Sieprawski - 2), zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

27 września do Bolęcina przyjechał zespół Korony Mętków mający jako jedyny miano niepokonanych w obecnym sezonie. Szansę na zwycięstwo Promyka ujmował fakt, że nasz zespół przystąpił do gry w dziesięcioosobowym składzie. Pomimo osłabienia, Promyk grający z kontrataku po dwóch trafieniach Wacławka i jednym Sieprawskiego, zwyciężył 3:1.

W następnym spotkaniu rywalem Promyka był ZWM Wodna. W naszej grze, ponownie jak w meczu ze Zrywem Kąty, mógł podobać się fakt, że potrafiliśmy wykorzystywać większość z dogodnych okazji. Strzelanie rozpoczął Adamczyk uderzeniem przy słupku. Chwilę potem Pogoda podwyższył na 2:0. W 34. minucie Wodna odpowiedziała golem kontaktowym, jednak w 39. minucie Grzegorz Sieprawski zdobył trzecią bramkę z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą bramkę na 4:1 zdobył wracający po kilkuletniej przerwie Tomasz Sieprawski. W drugiej połowie po trafieniu dołożyli jeszcze Wacławek oraz Grzegorz Sieprawski, a wynik na 6:2 ustalił Duda, niefortunnie umieszczając piłkę w swojej bramce.

Kolejnym przeciwnikiem była Wisła Jankowice i ponownie po bezbarwnym meczu, w Bolęcinie padł remis 0:0.

Dziewiąta kolejka z powodu złych warunków atmosferycznych została przełożona na 8. listopada.

25. października mecz ze Startem został rozegrany w Kamieniu, ponieważ w Bolęcinie trwają prace modernizacyjne stadionu i płyty boiska. Faworyzowani gospodarze pierwsi zdobyli bramkę, po strzale z ostrego kąta. W 40. i 45. minucie za sprawą dwójki - Kota i Skalskiego Promyk objął prowadzenie. Kot dwukrotnie przedarł się lewą stroną, a Skalski wykończył akcje. W drugich 45-ciu minutach Start dążył do zwycięstwa i ta sztuka liderowi B-klasy się udała i mecz zakończył się wynikiem 3:2.

O meczu w Sance należy jak najszybciej zapomnieć. Do gry Promyk przystąpił z 1 zawodnikiem rezerwowym, który był osłabiony z powodu choroby. Niestety w 45. minucie jedyny bramkarz naszej drużyny złamał palec,  w bramce zastąpił go Kuchta, a na placu gry pojawił się przeziębiony Adamczyk. W drugiej połowie gospodarze wykorzystali okazje i wygrali 4:0.

8. listopada odbyła się wspomniana wcześniej przełożona 9. kolejka. Na zakończenie rundy jesiennej Promykowi przyszło mierzyć się z drugą drużyną MKS Alwernia. Spotkanie odbyło się na bocznym boisku, które w wyniku nie najlepszej pogody było w kiepskim stanie. Do przerwy gospodarze prowadzili tylko 1:0 pomimo wyraźnej przewagi. Zaraz po wznowieniu gry wyrównującą bramkę zdobył Tomasz Sieprawski wykorzystując dogranie Porębskiego. Piętnaście minut później po rzucie rożnym zawodnik MKS-u ponownie dał Alwerni prowadzenie. W 80. minucie w zamieszaniu w polu karnym Porębski oddał strzał pod poprzeczkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, chociaż była szansa nawet na zwycięstwo(Adamczyk uderzył w poprzeczkę, a T. Sieprawski przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem w doliczonym czasie gry).