• autor: KubasH90, 2012-09-16 19:02

Promyk Bolęcin - Zgoda Byczyna 2:1 (2:0)

Bramki: Kocot 22', Sabuda 35' - Sasin 90'

LINK do relacji i zdjęć

Gdyby nasi zawodnicy byli chociaż w troszkę lepszej dyspozycji strzeleckiej, spotkanie byłoby rozstrzygnięte już po pierwszych 45-ciu minutach. Początek spotkania nie zapowiadał aż takiej przewagi Promyka. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce i w 16. minucie stworzyli sobie okazję, która powinna zakończyć się bramką. Po zagraniu długiej piłki za obrońców do piłki doszedł napastnik Zgody jednak w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Malczykiem. W 22. minucie mieliśmy odpowiedź gospodarzy. G.Sieprawski dośrodkował z rzutu rożnego a Kocot strzałem głową otworzył wynik. Od momentu zdobycia bramki Promyk zaczął stwarzać coraz groźniejsze sytuacje. W 33. minucie G.Sieprawski dośrodkował z prawej strony do Adamczyka ten jednak z bliska uderzył mocno nad poprzeczką. Minutę później kapitan Promyka uderzył z dystansu a bramkarz z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką. Sześćdziesiąt sekund później zimną krew zachował Sabuda i po otrzymaniu piłki od Z.Domurata w sytuacji sam na sam przymierzył tuż przy słupku podwyższając wynik. Kolejne dwie minuty później okazję miał Adamczyk jednak uderzył po ziemi wprost w bramkarza. W 38. minucie w idealnej okazji znalazł się Rogaczewski jednak stając oko w oko z bramkarzem uderzył za lekko. Dwie minuty później mieliśmy kolejną dobrą szansę na gola. Sabuda dośrodkował z prawej strony, bramkarz odbił piłkę przed siebie a G.Sieprawski z bliska uderzył nad poprzeczką. Ostatni raz w pierwszej połowie poważnie zagroziliśmy gościom w 42. minucie. W pole karne wpadł M.Domurat jednak jego strzał zdołał odbić bramkarz. W drugiej odsłonie okazji bramkowych było już mniej. W 50. minucie po rzucie rożnym główkował G.Sieprawski a stojący za nim Rogaczewski jeszcze próbował zmienić tor lotu piłki jednak uderzył za lekko i piłka wylądowała w rękach bramkarza. W 85. minucie groźnie uderzał Lewarczyk jednak po obróceniu się z piłką w polu karnym minimalnie chybił. Minutę później bardzo groźnie było pod bramką Promyka, jednak zawodnik Zgody po dobrym dośrodkowaniu uderzył głową tuż obok słupka. W 88. minucie Sabuda dograł do niepilnowanego T.Sieprawskiego ten jednak uderzył w golkipera. Goście w końcu dopięli swego i w ostatniej minucie gry po dośrodkowaniu z prawej strony napastnik Zgody ładnym strzałem głową zdobył bramkę kontaktową. Chwilę po zdobyciu bramki sędzia zakończył spotkanie i tym samym to Promyk mógł cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.