• Aktualności:
  • 2017-12-23 Życzenia Świąteczne
  • 2017-12-12 Informacja
  • 2017-12-08 Turniej eliminacyjny
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Wolanka Wola Filipowska - Victoria Zalas 3:4
  • Korona Lgota - Wisła Jankowice 3:1
  • MKS Fablok Chrzanów - Arka Babice 1:0
  • LKS Promyk Bolęcin - Błyskawica Myślachowice 2:2
  • Ciężkowianka Jaworzno - Jutrzenka Ostrężnica 3:0
  • Start Kamień - UKS Dulowa 3:0
  • Orzeł Balin - MZKS Alwernia 3:2

Rozmowa z trenerem

• autor: KubasH90, 2012-07-13 07:07

UWAGA piłkarze, pierwszy trening po przerwie odbędzie się 19. lipca (czwartek) o godz. 18:00 na boisku w Bolęcinie. Obecność obowiązkowa!

W rozwinięciu newsa krótki wywiad z trenerem Promyka - Pawłem Olszowskim.

- Po rundzie jesiennej zajmowaliśmy drugie miejsce z 3 punktami straty do lidera. Na wiosnę udało się odnieść aż 8 zwycięstw z rzędu, co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca na koniec rozgrywek. Co mogło być powodem tak wysokiej formy zespołu?

- Strata do Tęczy nie była duża, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że trzy drużyny (bo przecież Fablok też) chcą awansować do A klasy i musieliśmy wygrywać od samego początku.

Udało się wygrać 8 pierwszych spotkań i na mecz do Chrzanowa jechaliśmy już mając awans w kieszeni. A co było powodem takiej formy zespołu? Dla mnie podstawą była stabilna kadra, może z trenowaniem było nie najlepiej, ale już od rundy jesiennej graliśmy w ustawieniu w którym nie było dużo rotacji, ja osobiście poznałem mocne i słabsze strony zawodników, a zawodnicy mnie i myślę że każdy wyczuwał że jesteśmy jedną z najlepszych drużyn w tej lidze.

- W przekroju całego sezonu naszej drużynie często sprzyjało szczęście. Który mecz w kontekście awansu był kluczowy?

- To prawda, że kilka spotkań wygraliśmy w końcówkach, ale przecież w każdym takim meczu mieliśmy mnóstwo sytuacji i spokojnie przy odpowiedniej skuteczności nie musieliśmy się trząść w końcówkach.

Jedynym meczem gdzie „kiepsko wyglądaliśmy”, była 1 połowa w Tenczynku, mimo przegrywania 1:3, drużyna niesamowitą walka i determinacją (to było coś PIĘKNEGO) wywalczyła 3 pkt i to był dla mnie mecz kluczowy w kontekście awansu.

- O co będzie walczył zespół w klasie A?

- Oczywiście jako beniaminek, wydaje się że będziemy walczyć o utrzymanie, ale ja osobiście mam większe ambicje. Na pewno Zarząd, Prezes, Zawodnicy maja podobne założenia i wszyscy postaramy się by faktycznie była to gra o czołowe lokaty A klasy.

- Słyszy się, że w sezonie 2012/13 klasa A będzie liczyć 16 drużyn. Co Pan o tym sądzi?

- To dobra decyzja, bo każdy zawodnik chce grać jak najwięcej, ale wiąże się to z większym wysiłkiem na treningach, solidnością, systematycznością.

- Jaki jest plan na okres przygotowawczy?

- Treningi rozpoczynamy 19 lipca i będziemy trenować 2 razy w tygodniu plus mecz sparingowy ewentualnie mecz pucharowy  do którego się zgłosiliśmy.

-Czy szykują się jakieś zmiany w kadrze zespołu?

- Aby „ograć” taką ligę na pewno musimy poszerzyć kadrę o kilku zawodników, do tego dołączymy 3-4 najzdolniejszych juniorów.

LKS Promyk BolęcinBłyskawica Myślachowice
LKS Promyk Bolęcin 2:2 Błyskawica Myślachowice