Aktualności

Podsumowanie sezonu

• autor: KubasH90, 2012-06-20 12:03

Po walce do samego końca rozgrywek Promyk ostatecznie został mistrzem chrzanowskiej klasy B i w przyszłym sezonie wraz z Tęczą Tenczynek będzie występował na boiskach A klasy.

Poniżej krótkie podsumowanie sezonu 2011/2012

TUTAJ link do podsumowania rundy jesiennej.

Jak wiemy, po rundzie jesiennej Promyk zajmował drugie miejsce wraz z Fablokiem Chrzanów ze stratą 3 punktów do liderującej drużyny Tęczy.

12. kolejka Promyk Bolęcin - UKS Siersza

W pierwszym wiosennym spotkaniu Promyk odniósł zdecydowane zwycięstwo 9:1 nad UKS-em, który jak się później okazało, przegrał wszystkie wiosenne mecze i wylądował na ostatnim miejscu w tabeli.

13. kolejka Tęcza Tenczynek - Promyk Bolęcin

Był to bardzo ważny pojedynek w kontekście walki o awans do klasy A. W przypadku przegranej strata do drużyny z Tenczynka wynosiłaby 6 punktów. Po pierwszych 45-ciu minutach taki scenariusz wydawał się być realny, gdyż nasza drużyna przegrywała 1:3, grając od 20. minuty w osłabieniu po czerwonej kartce. Drugą połowę nasi zawodnicy rozegrali jednak koncertowo, wbijając 3 bramki nie tracąc żadnej i tym samym Promyk zrównał się w tabeli punktami z Tęczą.

14. kolejka Promyk Bolęcin - Sankowia Sanka

Trener gości przed spotkaniem zapowiadał walkę o 3 punkty, tym bardziej że ekipa Sankowi tydzień wcześniej pokonała Fablok 3:2. Nasza drużyna potrafiła jednak przełamać obronę rywala i ostatecznie pewnie zwyciężyć 6:1.

15. kolejka Korona Mętków - Promyk Bolęcin

Chociaż mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem 5:2, wcale nie był to "spacerek" dla naszych zawodników. Kilka błędów w obronie spowodowało, że do przerwy notowaliśmy remis 2:2. Po przerwie już tylko nasi zawodnicy zdobywali bramki i ostatecznie wywieźliśmy 3 punkty z Mętkowa.

16. kolejka Unia Kwaczała - Promyk Bolęcin

Pamiętając przebieg meczu z jesieni, zawodnicy mieli świadomość, że o dobry wynik w Kwaczale będzie ciężko. Rywale w 26. minucie otworzyli wynik i przez większość spotkania skutecznie bronili tego wyniku. W 65. minucie na boisko wszedł T.Sieprawski i został bohaterem meczu, strzelając dwie bramki po kontratakach, w tym ostatnią tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

17. kolejka Promyk Bolęcin - Zryw Brodła

Po Sankowi, Zryw był kolejną drużyną, która na wiosnę zdecydowanie wyżej mierzyła ale także i lepiej się prezentowała na boisku. Od pierwszego gwizdka można było zauważyć, że goście wyraźnie postawili na defensywę, gdyż rzadko atakowali pressingiem na naszej połowie. Taka gra pozwoliła Promykowi na spokojne konstruowanie akcji i wbicie 5 bramek. Ozdobą meczu była akcja i bramka Sabudy, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i mijając kilku zawodników w tym bramkarza posłał futbolówkę do siatki. Zryw zdołał odpowiedzieć jedynie bramką z rzutu karnego w drugiej połowie.

18. kolejka Promyk Bolęcin - ZWM Wodna

Po wpadce z rundy jesiennej (przegrana 1:2 w Trzebini), Promyk chciał zdobyć w tym spotkaniu 3 punkty, tym bardziej, że do końca sezonu zostały 3 mecze. Do przerwy prowadziliśmy 3:0, po zmianie stron dołożyliśmy kolejne trafienie i chyba przez to nasi zawodnicy grali na większym "luzie" co wykorzystali goście, wbijając dwie bramki. Ostatecznie Promyk zwyciężył 4:2 i do awansu potrzebował zdobyć w dwóch ostatnich kolejkach przynajmniej 1 punkt.

19. kolejka Pogorzanka Pogorzyce - Promyk Bolęcin

Do Pogorzyc nasz zespół udał się z jasnym celem, którym była jakakolwiek zdobycz punktowa. Po bramce Labaka wydawało się, że nasz zespół spokojnie osiągnie swój cel, jednak gospodarze zdołali wyrównać i niemalże do końca spotkania wynik remisowy był zagrożony. W doliczonym czasie gry Sabuda ładnym strzałem pokonał jednak bramkarza Pogorzanki czym przypieczętował awans Promyka do klasy A.

20. kolejka Fablok Chrzanów - Promyk Bolęcin

W ostatniej kolejce przyszło nam się zmierzyć z Fablokiem Chrzanów, drużyną, która jako jedyna (poza ZWM) wygrała z Promykiem w rundzie jesiennej. Po przeciętnym spotkaniu Fablok zwyciężył 2:0, prezentując się lepiej od Promyka. Nie zmieniło to jednak układu w tabeli, ponieważ jak się okazało Tęcza przegrała 3:4 w Sance i tym samym nasi zawodnicy wywalczyli mistrzostwo klasy B, czym potwierdzili przedsezonowe prognozy trenerów drużyn klasy B, którzy właśnie w Promyku upatrywali głównego kandydata do awansu.

W przekroju całego sezonu nasza drużyna spisywała się w miarę równo i chociaż zdarzyło się kilka słabszych meczy, niejednokrotnie sprzyjało nam szczęście (np. mecze w Tenczynku, Kwaczale, Pogorzycach), czyli to, czego brakowało w poprzednich sezonach. Ważne też były zwycięstwa z drużynami z dołu tabeli. Walczący o awans Fablok, chociaż dwukrotnie okazał się lepszy od Promyka, właśnie meczami z drużynami z dołu tabeli zaliczył kilka wpadek. Imponującą była seria 8 zwycięstw z rzędu, którą zakończył wspomniany Fablok - klub który w najbliższym czasie może zostać rozwiązany, gdyż władze Chrzanowa zdecydowały się na utworzenie i wspieranie nowego klubu - MKS Chrzanów. Więcej na ten temat TUTAJ

Najlepszym zawodnikiem Promyka odwiedzający naszą stronę wybrali Wojciecha Sabudę (38% głosów). Tuż za jego plecami znalazł się G.Sieprawski(30%). Prowadząca dwójka zdystansowała resztę kolegów. Trzecie miejsce na podium zajął Piotr Kwadrans (8%). W ankiecie oddano 66 głosów.

Królem strzelców klasy B rzutem na taśmę został zawodnik Tęczy Tenczynek - Przemysław Pałka z 19 bramkami na koncie.

Tuż za jego plecami uplasował się Wojtek Sabuda z 18 trafieniami. Być może nasz napastnik pokusiłby się o więcej bramek, jednak z powodu kontuzji z początku sezonu nie zagrał w każdym spotkaniu.