Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej Promyka

• autor: KubasH90, 2011-12-01 16:34

Zapraszam do obejrzenia podsumowania rundy jesiennej.

Na półmetku sezonu Promyk zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 22 punktów. Liderem po rundzie jesiennej jest Tęcza Tenczynek, mająca o trzy oczka więcej. Trzecie miejsce na podium zajmuje Fablok Chrzanów, mający tyle samo punktów co nasza drużyna.

1. kolejka UKS Siersza - Promyk Bolęcin 3:4 (0:2)

Przed rozpoczęciem rozgrywek wielu szkoleniowców w roli faworyta B klasy upatrywało Promyk Bolęcin. W pierwszym meczu nasz zespół zmierzył się z UKS Siersza, drużyną, która w ubiegłym sezonie przez długi czas zajmowała pierwsze miejsce w tabeli. Do przerwy Promyk prowadził 2:0 a w drugiej połowie dołożył kolejne dwa trafienia i wydawało się, że to już koniec emocji w tym meczu, jednak kilka prostych błędów pozwoliło rywalom na strzelenie trzech bramek.

2. kolejka Promyk Bolęcin - Tęcza Tenczynek 1:0 (0:0)

W drugiej kolejce przyszło nam się mierzyć z Tęczą Tenczynek. Po wyrównanym spotkaniu zwyciężył Promyk po bramce G.Sieprawskiego.  Warto dodać, że obaj bramkarze popisali się tego dnia kilkoma dobrymi interwencjami, dlatego widzieliśmy tylko jednego gola.

3. kolejka Sankowia Sanka - Promyk Bolęcin 0:2 (0:1)

W tym meczu faworytem był Promyk, jednak gracze Sankowi zagrali z dużą determinacją, stwarzając więcej okazji. Po pierwszej straconej bramce, do głosu zaczęła dochodzić nasza drużyna czego efektem było trafienie na 2:0 i tym samym po trzech kolejkach mieliśmy komplet punktów.

4. kolejka Promyk Bolęcin - Pogorzanka Pogorzyce 4:1 (3:0)

Obie drużyny spotkały się w przedsezonowym sparingu i górą była Pogorzanka zwyciężając 2:1, a w ostatnim ligowym pojedynku tych drużyn w Bolęcinie padł bezbramkowy remis, stąd można było mieć pewne obawy, jednak tego dnia to Promyk był lepszą drużyną i zasłużenie wygrał 4:1.

5. kolejka ZWM Wodna - Promyk Bolęcin 2:1 (0:0)

Po czterech zwycięstwach z rzędu nasza drużyna doznała goryczy porażki. Katem okazał się zespół ZWM Wodna, który lepiej czuł się na małej i nierównej murawie, zdobywając bramki ze stałych fragmentów gry. Nasz zespół stać było jedynie na kontaktową bramkę z rzutu karnego.

6. kolejka Pauza

7. kolejka Promyk Bolęcin - Korona Mętków 6:0 (2:0)

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Promyka, bowiem w drugiej minucie prowadziliśmy 1:0, a w 10. było już 2:0. Pozwoliło to naszej drużynie kontrolować wydarzenia na boisku i skutecznie wykańczać kolejne okazje. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:0.

8. kolejka Zryw Brodła - Promyk Bolęcin 0:8 (0:3)

Z powodu przedłużającego się remontu boiska w Brodłach, spotkanie odbyło się na obiekcie Nadwiślanki w Okleśnej. Końcowy wynik był efektem bardzo konsekwentnej gry Promyka, który w tym spotkaniu bardzo dobrze wyprowadzał kontrataki, co z pewnością ucieszyło licznie zgromadzonych na trybunach kibiców naszej drużyny.

9. kolejka Promyk Bolęcin - Fablok Chrzanów 0:1 (0:1)

W spotkaniu z Fablokiem Promyk doznał jak na razie jedynej porażki na własnym obiekcie w tym sezonie. Goście wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie i do końca spotkania skutecznie rozbijali ataki Promyka. Dobrze tego dnia dysponowany był także bramkarz Fabloku i to gracze z Chrzanowa po końcowym gwizdku mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

10. kolejka Zagórzanka Zagórze II - Promyk Bolęcin 0:9 (0:4)

Cóż można powiedzieć o tym spotkaniu... gospodarze zdołali zebrać zaledwie dziewięcio-osobowy skład, mimo tego mecz się odbył (chociaż do końca nie wiadomo czy  wyniki meczy Zagórzanki nie zostaną anulowane z powodu wycofania się tej drużyny z rozgrywek). Z każdą minutą piłkarze Zagórzanki tracili siły, aż w 70 minucie sędzia zakończył mecz z powodu zdekompletowania gospodarzy. W tabeli utrzymano wynik z boiska (9:0).

11. kolejka Promyk Bolęcin - Unia Kwaczała 4:4 (3:1)

W meczu kończącym rundę jesienną Promyk pokazał w jaki sposób można stracić solidną zaliczkę bramkową. Zaczęło się nieciekawie, w 12. minucie goście wyszli na prowadzenie, jednak przed przerwą Promyk odrobił straty z nawiązką, prowadząc 3:1. Tuż po przerwie Budnik zdobył czwartą bramkę, jednak jak się okazało trzy bramki przewagi nie wystarczyły do zgarnięcia trzech punktów, a ambitnie grający goście doprowadzili do wyrównania.

Podsumowując, piłkarska wiosna w B klasie zapowiada się bardzo interesująco, a to ze względu na fakt, iż tylko dwie drużyny awansują bezpośrednio do klasy A, tymczasem najbliżej tego celu są Tęcza Tenczynek, Promyk Bolęcin oraz Fablok Chrzanów. Kogo zabraknie w gronie beniaminków klasy A w przyszłym sezonie? Przekonamy się po zakończeniu rundy wiosennej.