• Aktualności:
  • 2018-08-19 Remis w Jaworznie
  • 2018-08-18 Zaczynamy sezon
  • 2018-08-18 Transfery
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • SPRiN Regulice - Tęcza Tenczynek
  • Wolanka Wola Filipowska - Ciężkowianka Jaworzno
  • LKS Promyk Bolęcin - MKS Libiąż 0:3
  • Victoria Zalas - Korona Lgota
  • Błyskawica Myślachowice - Start Kamień
  • MKS Fablok Chrzanów - Wisła Jankowice
  • Zagórzanka Zagórze - UKS Dulowa

Podsumowanie minionego sezonu

• autor: KubasH90, 2011-07-03 13:37

Za nami kolejny sezon. Dla Promyka był to mimo wszystko jeden z lepszych sezonów biorąc pod uwagę minione lata. Nasi zawodnicy uplasowali się na trzecim miejscu w tabeli końcowej.

LINK do podsumowania rundy jesiennej

Promyk - MKS Alwernia

W pierwszym meczu na wiosnę a zarazem pierwszym meczu rozgrywanym na zmodernizowanym boisku Promyka, przyszło nam się zmierzyć z MKS Alwernia II. Nie zabrakło księdza, który poświęcił boisko, były śpiewy Panów z zespołu Bolęcinianie. Zabrakło tylko wyniku. Pomimo dwubramkowego prowadzenia oraz wielu okazji do strzelenia kolejnych bramek, goście doprowadzili do remisu i dowieźli go do końca spotkania.

Promyk - Nadwiślan Rusocice

Tydzień później celowniki zawodników Promyka były już ustawione w odpowiedni sposób i tym samym nasza drużyna odniosła najwyższe zwycięstwo w sezonie spośród wszystkich ekip i być może rekordowe zwycięstwo w historii klubu (?) pokonując gości z Rusocic aż 14:0.

Promyk - Wisła Jankowice

W XIII. kolejce Promyk poniósł jak się okazało jedyną porażkę w rundzie wiosennej. Był to kolejny mecz, w którym nie potrafiliśmy wykorzystać stwarzanych okazji. Co prawda Lewarczyk otworzył wynik spotkania na 1:0, jednak po katastrofalnych błędach naszej drużyny, goście z Jankowic trzykrotnie umieścili piłkę w bramce. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wisły 3:2, chociaż obiektywnym okiem kibica, to Promyk był drużyną lepszą i zasłużył jeśli nie na wygraną, to przynajmniej na remis.

Promyk - Pogorzanka Pogorzyce

W spotkaniu z Pogorzanką po raz kolejny zawiodła ofensywa, a goście nastawieni na obronę, nie pozwalali na zbyt wiele zawodnikom Promyka.Tym samym po nudnym meczu zanotowano bezbramkowy remis.

Promyk - ZWM Wodna

Słabą passę udało się przełamać w meczu z ZWM Wodna, chociaż wywalczenie trzech punktów nie przyszło łatwo, dodatkowo grę utrudniał padający deszcz. W przerwie spotkania dotychczasowy trener Dariusz Bieroński ogłosił, że jest to jego ostatni mecz w roli szkoleniowca Promyka.

Promyk - UKS Siersza

W swoim pierwszym meczu w roli trenera Promyka, Paweł Olszowski poprowadził drużynę w spotkaniu z UKS Siersza. I lepszego debiutu chyba nie mógł sobie wymarzyć. Promyk grając jak z nut wbił aż dziesięć (!) bramek wiceliderowi i wygrał spotkanie 10:1.

SKRÓT meczu (niekompletny)

Promyk - Korona Mętków

W podobnych warunkach jak w meczu z ZWM Wodna, przyszło nam się zmierzyć z Koroną Mętków. Chociaż Promyk był faworytem, goście dzielnie stawiali opór, a przez pewien czas pachniało niespodzianką, kiedy to zawodnik Korony pokonał z rzutu wolnego Kwadransa. Honor Promyka uratował Skrzypiński dobijając strzał Labaka.

Promyk - UKS Dulowa

W XIX. kolejce do Bolęcina przyjechał lider z Dulowej. Chociaż ekipa UKS-u przodowała w tabeli B-klasy i była faworytem spotkania, to Promyk udowodnił, że na własnym obiekcie potrafi być niezwykle groźny. Każdy kibic, który obserwował mecz na żywo, był świadkiem naprawdę ładnej gry Promyka i pewnego zwycięstwa 6:1.

Promyk - Sankowia Sanka

Tydzień później Promyk zmierzył się z Sankowią. Kilka szybko strzelonych bramek ustawiło mecz, na dodatek goście w drugiej połowie zaczęli mieć coraz większe pretensje do arbitra. W pewnym momencie zawodnicy Sankowi zaczęli zgłaszać kontuzje sędziemu, a że na placu gry zostało sześciu graczy drużyny przyjezdnych, mecz został zakończony w 70. minucie.

Promyk - Zryw Brodła

W kolejnym spotkaniu Promyk podejmował drużynę Zrywu Brodła, który na wiosnę oderwał się od dna tabeli i grał zdecydowanie lepiej. Mecz ułożył się jednak na rękę naszej drużyny, ponieważ już w 3. minucie T.Sieprawski strzelił pierwszą bramkę. Trzy trafienia dołożył Lewarczyk i Promyk pewnie zwyciężył 4:1.

Promyk - Tęcza Tenczynek

W ostatniej kolejce B klasy nie brakowało emocji. Zdecydowanie najbardziej zacięty mecz odbył się w Jankowicach (Dulowa do 88. minuty przegrywała 0:2 by zremisować 2:2 i wywalczyć awans do A klasy z pierwszego miejsca). Mecz w Bolęcinie także miał swoją dramaturgię. Pierwsza bramka padła w 40. minucie, a jej autorem był Labak, który pokonał bramkarza strzałem w "okienko". W drugiej połowie zawodnik Tenczynka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową pokonał Kwadransa w 78. minucie. Aby być pewnym miejsca na podium, Promyk musiał to spotkanie wygrać. I tak też się stało. Już w 82. minucie Kot zmienił tor lotu piłki po uderzeniu Wacławka z rzutu wolnego i piłka trafiła do siatki. W doliczonym czasie gry, wynik na 3:1 ustalił Sabuda strzałem z rzutu karnego.

SKRÓT meczu

Podsumowując cały sezon, Promyk był jedną z najskuteczniejszych drużyn (92 strzelonych bramek w 22. meczach).  Średnio zdobywał 4.18, a tracił 1.45 bramki na mecz. Na nasz dorobek złożyło się 13 zwycięstw, 5 remisów oraz 4 porażki. Link do tabeli TUTAJ

W klasyfikacji B klasy pierwsze miejsce przypadło drużynie UKS Dulowa, drugie - Wiśle Jankowice, a trzecie Promykowi Bolęcin. Ostatnie miejsce z dorobkiem 7 pkt zajął Nadwiślan Rusocice.

Klasyfikacja strzelców w drużynie:

Nazwisko i imię Pozycja Me. Br. As.
1. Adamczyk Robert pomocnik 20 16 7

LKS Promyk Bolęcin - MKS Libiąż 0:3

18:15 - trening na boisku w Bolęcinie

08-2018