• Aktualności:
  • 2018-11-18 Gramy w MSLF
  • 2018-11-11 Duży niedosyt
  • 2018-11-08 Kończymy rundę
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • MKS Fablok Chrzanów - Korona Lgota 2:0
  • Błyskawica Myślachowice - MKS Libiąż 2:3
  • Wisła Jankowice - Zagórzanka Zagórze 1:1
  • Victoria Zalas - Ciężkowianka Jaworzno 1:5
  • Wolanka Wola Filipowska - Tęcza Tenczynek 1:3
  • LKS Promyk Bolęcin - MKS Alwernia 1:1
  • UKS Dulowa - Start Kamień 0:5

Trzecie miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza

• autor: KubasH90, 2011-06-27 08:07

W niedzielne popołudnie na stadionie miejskim w Trzebini spotkały się drużyny MKS Trzebinia-Siersza, All Stars MKS (byli zawodnicy tego klubu), reprezentanci osiedli oraz reprezentanci sołectw gminy Trzebinia.

Obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć na oficjalnej stronie klubu MKS Trzebinia - Siersza.

Link TUTAJ

Fotografia autorstwa M.Koryczana

W drużynie reprezentantów sołectw wystąpili m.in. Michał Wacławek, Łukasz Lewarczyk, Dawid Malczyk, Kamil Budnik oraz Jakub Kot. Poza zawodnikami Promyka, w drużynie sołectw zagrali piłkarze z UKS Dulowa, Błyskawicy Myślachowice, Korony Lgota i Świtu Krzeszowice.

W pierwszym meczu przyszło się nam zmierzyć ze świeżo upieczonym IV-ligowcem. Po dwudziestu minutach (grano 2 x 20min) był bezbramkowy remis. Niestety od razu po zmianie stron zawodnicy MKS-u zdołali wyjść na prowadzenie. Na odpowiedź naszej drużyny nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem do wyrównania doprowadził Mateusz Wilk. Po kilku minutach wyrównanej gry po raz drugi tracimy bramkę, a jej autorem jest Tomasz Klimczak, który niefortunnie wybijał piłkę sprzed własnej bramki. Trzecie trafienie dołożył Damian Lickiewicz i wydawało się, że było już "po meczu". Reprezentantów sołectw było jednak stać na bramkę kontaktową (gola strzelił Wojciech Jedynak), a w ostatniej akcji meczu Łukasz Witek trafił w słupek.

W drugim meczu drużyna All Stars pewnie pokonała reprezentantów osiedli 3:0.

W meczu o 3. miejsce spotkali się zatem przedstawiciele osiedli oraz sołectw gminy Trzebinia. Po dwa gole Jakuba Kota i Wojciecha Jedynaka dały pewne zwycięstwo i tym samym trzecie miejsce w całym turnieju.

W finale piłkarze MKS-u nie dali szans swoim poprzednikom, strzelając 5 bramek. Byłych piłkarzy MKS-u stać było na dwa trafienia autorstwa Pawła Łukasika oraz Przemysława Szabata.

Po zakończeniu turnieju ogłoszono wynik plebiscytu na najlepszego piłkarza w historii MKS Trzebinia - Siersza. Zwyciężył Piotr Stojewski, a za jego plecami uplasowali się Maciej Budka (obecnie bramkarz I-ligowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza) oraz Szymon Jędrzejczyk (piłkarz grający obecnie w MKS-ie).

LKS Promyk BolęcinMKS Alwernia
LKS Promyk Bolęcin 1:1 MKS Alwernia